Wakacje w Lubuskim

 

Lubię mieć wszystko odpowiednio wcześnie zaplanowane. Dotyczy to wszystkich dziedzin mojego życia, poczynając od listy zakupów, planu zadań na dany dzień, listy zadań zawodowych, planu kariery, na planie mojego życia kończąc. Dotyczy to również wakacji oraz urlopu zimowego – zawsze staram się planować je zawczasu, aby potem już na spokojnie móc do każdego wyjazdu odpowiednio wcześnie się przygotować. Tak jest i w tym roku, jeszcze przed feriami, które zaplanowałam we wrześniu, zabieram się za planowanie urlopu letniego.

Urlop nad jeziorem

pokoje nad jeziorem w LubuskimNa pewno część urlopu spędzimy aktywnie za granicą, jednak chciałabym tez prawdziwie odpocząć gdzieś w głuszy. Z tego względu szukam jakiegoś spokojnego miejsca niezbyt daleko odo domu, najlepiej, żeby była to jakaś agroturystyka z wyżywieniem, abym nie musiała się martwić o gotowanie. Natrafiłam ostatnio na bardzo ładne pokoje nad jeziorem w Lubuskim i poważnie się zastanawiam nad tym, aby właśnie tam zarezerwować miejsce na drugą część mojego urlopu. Pokoje znajdują się w bardzo malowniczej okolicy nad czyściutkim jeziorem. Leżą w miejscu oddalonym od cywilizacji, jest to malutka miejscowość, do najbliższej większej miejscowości jest kilkanaście kilometrów, więc optymalnie. jest to agroturystyka, pokoje są otoczone zielenią, ponadto w okolicy znajduje się bardzo rozległy las. Na miejscu, w gospodarstwie mieszkają różne zwierzęta gospodarskie, co wiąże się z tym, ze można tam zjeść najpyszniejsze, najzdrowsze produkty, jaja prostu od kury, mleko prosto od krowy czy też potrawy przygotowane z dodatkiem ziół z ogródka lub z pobliskiej łąki. Można tam spędzić bardzo spokojny i naprawdę błogi urlop będą całkiem odciętym od cywilizacji (chociaż wi-fi jest dostępne w razie potrzeby). W gospodarstwie można wynająć rowery i wybrać się na wycieczkę. Można też po prostu położyć się na leżaku nad jeziorem i pogrążyć się w przyjemniej lekturze. Nie ma chyba lepszego pomysłu na spędzenie letniego urlopu. W każdym razie dla mnie brzmi to bardzo kusząco. Tym bardziej, ze pokoje dostępne są w bardzo ciekawej cenie.

Każdy, kto marzy o tym, by choć na chwilę dociąć się od wszechobecnego zgiełku, może wybrać się na kontemplację do klasztoru, jednak jeśli takie rozwiązanie jest dla niego zbyt radykalne, może również rozważyć wynajęcie pokoi w bardzo urokliwym gospodarstwie w Lubuskim. na pewno znajdzie tam oczekiwany święty spokój i doskonale odpocznie i naładuje baterie na cały rok. Warto skorzystać z takiej formy spędzenia spokojnego urlopu.