Wartościowe książki ojca Pelanowskiego

 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak poprawić jakość swojego życia tak, by móc powiedzieć o sobie, że jest się szczęśliwym człowiekiem? Każdy z nas na pewnym etapie życia zadaje sobie to i podobne pytania. Szukamy sensu naszej egzystencji, mając nadzieję, że śmierć nie jest końcem wszystkiego. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że człowiek goniący za sukcesami i powodzeniem materialnym jest w gruncie rzeczy pusty.

Dobre książki o Bogu i wierze

dobre książki - pelanowskiPoczucie pustki to bardzo przygnębiająca emocja, której od czasu do czasu doświadcza każdy z nas. Może się ona wiązać z utratą bliskiej osoby, długotrwałą rozłąką z najbliższymi czy brakiem powodzenia w życiu zawodowym. Najczęściej jednak w takich chwilach okazje się, że współczesny człowiek nie ma się na czym wesprzeć, brakuje mu jasno określonych wartości, którymi mógłby się kierować, a także punktu odniesienia, który stałby się jego życiowym kompasem. W takich chwilach często kierujemy nasze myśli ku Bogu. Świat współczesny nie pozostawia zbyt wiele miejsca na praktyki religijne, jednak ci, którzy wierzą lub poszukują, są na wygranej pozycji. W naszej drodze do Boga mogą być nam pomocne dobre książki – Pelanowski to ksiądz, który kieruje napisane przez siebie lektury do osób wierzących i wątpiących. Jeśli chcielibyśmy zapoznać się z utworami księdza Augustyna Pelanowskiego, możemy zamówić je za pośrednictwem internetu lub poszukać w katolickich księgarniach. Zazwyczaj znajdziemy je w pobliżu kościołów, klasztorów i miejsc kultu. Prowadzące je osoby duchowne i pracownicy świeccy z pewnością wskażą nam książki księdza Pelanowskiego, na  które warto zwrócić uwagę. Zakonnik nie boi się poruszać w nich trudnych tematów, a także zwracać się do osób niewierzących lub wątpiących. Zgodnie z katolicką doktryną każdy człowiek potrzebuje Boga i ma prawo Go poznawać na wiele różnych sposobów. Czytanie wartościowych książek może być jednym z nich. Czas spędzony na zgłębianiu lektur o Bogu może pomóc nam w nawiązaniu z Nim głębokiej i trwałej relacji. Dlatego właśnie wartościowe i dobre książki polecane są dla starszych i młodszych czytelników.

W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza się, że odczuwamy w swoim życiu pustkę, wszystko wydaje nam się mdłe, nijakie i pozbawione sensu. W takich chwilach warto zastanowić się nad tym, co jest dla nas naprawdę ważne i na czym opieramy swoje postępowanie w życiu. Jeśli pragniemy nawiązać głębszą relację z Bogiem, wartościowe książki księdza Pelanowskiego mogą nam być pomocne.