Weganizm jako sposób na zdrowsze życie

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia weganizmu. Weganizm jest to styl życia, który zawiera w sobie dietę wegańską, a więc taką, która zakłada niejedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego. Polega też na wyeliminowaniu produktów odzwierzęcych, takich jak futra czy skóry, z codziennego życia.

Torebki z aksamitu i inne wegańskie części garderoby

torebki wegańskie z aksamituWeganie są ludźmi, którzy bardzo przejmują się losem zwierząt i nie chcą by były one krzywdzone. Tych ludzi cechuje zwykle niesamowita empatia, a także świadomość o cierpieniu zwierząt dla uciechy innych ludzi na całym świecie. Wiedzą, że w wielkich koncernach zajmujących się ubojem zwierząt na mięso lub na inne produkty (jak buty, kurtki czy torebki), nasi mali przyjaciele są traktowani w sposób karygodny. Kury upychane tak, że nie mogą się ruszyć, naładowane sterydami dla szybszego wzrostu masy ciała. Krowy zabijane z zimną krwią. Ciągle jednak będzie się to dokonywać, ponieważ jest zapotrzebowanie na produkty pochodzenia zwierzęcego. Coraz więcej ludzi zatem decyduje się, aby przejść na weganizm. Człowiek może być całkowicie roślinożerny, stosując odpowiednio zbilansowaną dietę. Białko zwierzęce może zastąpić białkiem roślinnym, pochodzącym np. od roślin strączkowych. Dieta ta jest też znacząco zdrowsza niż zwykła, oparta na spożywaniu mięsa, ponieważ – jak się okazuje – mięso wcale nie jest aż tak zdrowe dla naszego organizmu. Dieta wegańska zmniejsza poziom cholesterolu we krwi i zmniejsza ryzyko zawału serca. Sprawia też, że człowiek ma ogólnie lepsze samopoczucie. Jeśli brakuje nam smaku mięsa, powstaje teraz wiele jego zastępników, które smakują niemal tak jak ono albo nawet lepiej i są całkowicie oparte na roślinach. Również jeśli chodzi o produkty takie jak mleko, śmietana i inne istnieje wiele produktów, które je zastępują. Jeśli zaś chodzi o zastępstwo dla różnych części garderoby, wykonywanych ze skóry czy futer, i tutaj znajdziemy rozwiązanie. Istnieje bowiem sztuczna skóra oraz sztuczne futro wysokiej jakości. Ostatnim krzykiem mody są też torebki wegańskie z aksamitu, które są bardzo eleganckie i – przede wszystkim – przy ich tworzeniu nie ucierpiało żadne zwierzę! A właśnie to najbardziej się liczy dla wegan na całym świecie. 

Jeśli trudno jest Wam od razu przejść na weganizm, może warto spróbować chociaż ograniczenia spożywania mięsa, a części garderoby wykonane ze skóry czy futer nie kupować w ogóle – w końcu zastępniki też doskonale się sprawdzają, tak jak wspomniana torebka. Na pewno dzięki temu ucierpi mniej zwierząt, które będą nam wdzięczne.