Wiata na dwa samochody

Jesteśmy w trakcie budowy domu, a w sumie to już nawet na jego ukończeniu. Pozostało nam zrobić jeszcze kilka drobnych rzeczy i możemy się wprowadzać. Sam dom to jeszcze nie wszystko. Przed nami jeszcze budowa wiaty na samochody oraz budynku gospodarczego. Tym jednak mam zamiar zająć się sam z delikatna pomocą szwagra. Bardzo lubię takie budowy, na naszej działce też sam stawiałem wiatę oraz altanę, więc nie jest to dla mnie pierwszyzna.

Wiata z drewna zabudowana z trzech stron

wiata drewnianaPostanowiłam zacząć od wiaty. Budynek gospodarczy mi nie ucieknie, a dobrze byłoby, żeby samochody miały gdzie stać, tam bardziej, że zbliża się zima. Dlaczego chcę mieć wiatę, a nie garaż? Przyczyn jest wiele. Pierwsza z nich jest taka, że dom z garażem to większy koszt budowy, ponieważ trzeba zapłacić za materiały budowlane, a także stalowe, elektrycznie sterowane, podnoszone drzwi albo raczej bramę. Są to również większe koszty utrzymania, ponieważ jest to kolejne pomieszczenie, które trzeba ogrzewać. Poza tym, nie da się ukryć, że garaż nie jest dobrym rozwiązaniem dla karoserii samochodu, jest wygodny dla nas, ale blacha samochodowa dostaje przez to, ponieważ w zimę z ciepłego nagle wyjeżdża do zimna. W każdym razie dla nas lepszym rozwiązaniem jest wiata drewniana. Mamy zamiar ją zbudować za domem. Będzie przygotowana na dwa samochody, żebyśmy wraz z żoną mieli gdzie parkować. Poza tym mamy zamiar ją zabudować z trzech stron, tylko przy dachu zostawić otwory wentylacyjne. Wszystko dlatego, żeby nie zawiewał nam na samochody śnieg w zimę. Chyba nikt nie lubi porannego odśnieżania przed wyjściem do pracy. Taka wiata jest fajnym rozwiązaniem bo osłania samochód, zapewnia również cień, a zimą nie trzeba jej ogrzewać. Poza tym nie zajmuję dużo miejsca. mogę ją postawić w każdym miejscu na działce, tak jak mi tylko odpowiada. Jak ktoś ma dużą działkę to uważam, że jest to dużo lepsze rozwiązanie niż garaż, ale wiadomo, że są zwolennicy i przeciwnicy takich wiat. Ja należę do tej pierwszej grupy i nigdy nie zainwestowałbym w garaż i nie jest to wcale kwestia pieniędzy.

Już kupiłem materiały budowlane i niedługo na mojej działce powstanie wiata drewniana. Uwielbiam takie prace. Powiem szczerze, że dzięki temu się odstresowuje. Budynek gospodarczy również będę stawiał po to, żeby zrobić sobie w nim warsztat, w którym będę mógł się zająć majsterkowaniem i stolarką. Już się nie mogę doczekać. Właśnie dlatego miedzy innymi marzyłem o domu. U siebie w bloku miałem dużą piwnicę, więc tam sobie majsterkowałem i robiłem w drewnie.