doświadczony i dobry psychoterapeuta z krakowa

Wybieramy doświadczonego psychoterapeutę

Psychoterapia ma na celu zastosowanie wiedzy psychologicznej do leczenia różnorodnych chorób. Chociaż technik psychoterapeutycznych jest bardzo wiele, elementem spajającym je jest kontakt międzyludzki. W Polsce z każdym rokiem psychoterapia staje się coraz popularniejsza. Jeżeli więc zdecydujemy się na udział w terapii tego typu, warto w sposób rozważny wybrać specjalistę, który będzie miał nam pomóc. Psychoterapia jest bowiem stosunkowo młodym zawodem, w związku z czym nie jest dobrze znanym opinii publicznej.

Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?

doświadczony i dobry psychoterapeuta z krakowaObecnie na świecie jest praktykowanych koło dwustu modalności psychoterapii. Mogą być one wyróżniane ze względu na teorię, twórcę czy status klienta. W Polsce natomiast jest praktykowanych wyłącznie kilka kierunków, jak na przykład terapia poprzez ciało, psychosomatoterapia, psychoanaliza, psychoterapia analityczna czy psychodrama. Konsultujący nas psychoterapeuta może zalecić odpowiednią w danym przypadku formę psychoterapii, w tym indywidualną, rodzinną, małżeńską albo grupową. Nie ma bowiem jednej psychoterapii pomocnej dla wszystkich pacjentów oraz ich problemów, a skuteczność działań psychoterapeuty będzie uzależniona od jego cech osobistych, a nie praktykowanego podejścia psychoterapeutycznego. Właściwym wyborem może być doświadczony i dobry psychoterapeuta z krakowa. W interesie pacjentów leży możliwość skorzystania z różnych rodzajów psychoterapii oraz wyboru psychoterapeuty. Można między innymi skorzystać z doświadczeń innych osób, czyli znajomych czy członków, którzy korzystali już z psychoterapii. Można także skorzystać z oficjalnych źródeł informacji, jak na przykład książka telefoniczna, Internet czy ogłoszenia w mediach. Należy jednak pamiętać, że w mediach każdy może napisać na swój temat to, co zechce. Nieco bardziej miarodajne wydają się fora internetowe, na których pacjenci korzystający z psychoterapii wymieniają między sobą uwagi. Niestety mało jest w tym wypadku informacji o terapeutach.

Podczas wyboru odpowiedniego psychoterapeuty należy wziąć także pod uwagę, że są oni zobowiązani do przestrzegania pewnych zasad w reklamowaniu się. Mają oni obowiązek opisywać w sposób rzeczowy oraz rzetelny własną ofertę czy kwalifikacje. Jeżeli dana osoba nie podaje informacji na temat własnego przygotowania zawodowego albo podaje je w bardzo ogólnikowy sposób, być może wcale nie jest psychoterapeutą. Dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych specjalistów, co do wykształcenia czy doświadczenia nie mamy żadnych wątpliwości. 

Więcej na: https://nesterska.pl/