Wybieramy korki pneumatyczne

W przypadku konieczności zablokowania rur, studzienek albo innego rodzaju przewodów rurowych do przeprowadzenia prac konserwacyjnych, niezbędne będzie zastosowanie specjalnych produktów nazywanych korkami. Nowocześnie produkowane korki zatykające są optymalnym rozwiązaniem w przypadkach, kiedy konieczne jest szybkie oraz skuteczne udrożnienie rury. Na rynku znajdziemy różne rodzaj korków, w tym korki zatykające, przepływowe, kontrolne czy do badania szczelności instalacji. Jakie modele warto wybrać?

Korzystamy z korków pneumatycznych

korki pneumatyczne do rurDostępne na rynku korki zatykające, przepływowe oraz kontrolne sprzedawane są w dwóch wersjach, w tym w wersji o profilu okrągłym oraz o profilu owalnym. Wato zdecydować się na dobre jakościowo korki pneumatyczne do rur. Są one dość powszechnie wykorzystywane w różnych przypadkach, w tym do naprawy uszkodzonych odcinków przewodów rurowych bez konieczności wyłączania danego rurociągu czy do sprawdzania szczelności nowo wybudowanych oraz modernizowanych przewodów wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Oprócz tego sprawdzają się one w razie wystąpienia wypadków z udziałem niebezpiecznych substancji czy do zamykania studzienek kanalizacyjnych oraz przewodów rurowych. Można je także użyć przy zamykaniu wlewów do zbiorników, przy pracach dotyczących kamerowania odcinków rur kanalizacyjnych oraz w spiętrzaniu wody gaśniczej. Wiele dostępnych na rynku modeli korków jest wielofunkcyjnych i pozwalają one na połączenie trzech funkcji, w tym uszczelniania, prób szczelności wykonywanych z zastosowaniem wody albo powietrza, a także funkcji tworzenia odcinków obejściowych. W przypadku wykonywania prób szczelności rur, standardowo wykorzystywane są do tych o średnicy od 25 do 2000mm. Dzięki elastyczności oraz mocnej konstrukcji korków pneumatycznych, możliwe jest dopasowanie korka do rury i jednocześnie zniwelowanie nierówności ścian. Dzięki temu ich działanie jest znacznie bardziej efektywne oraz szczelność na wyższym poziomie, co przekłada się na zadowolenie klientów.

Decydując się na zastosowanie korków pneumatycznych, można szybko zamknąć oraz uszczelnić rury czy studzienki kanalizacyjne. Korki przepływowe można stosować z adapterem obejściowym, w celu bocznego przeprowadzenia cieczy w kanałach, a  także z adapterem kontrolnym do sprawdzania szczelności poszczególnych przewodów rurowych. Standardowe wersje dostępne na rynku mogą wytrzymać przeciwciśnienie w granicach 1,0 bar. Producenci, na specjalne życzenia oferują także inne i nietypowe wymiary korków.