Wydajny i kaloryczny ekogroszek

Kupno materiałów opałowych na zimę często jest dla nas naprawdę sporym wydatkiem. Zapewne już dawno zdążyli Państwo dostrzec jak szybko rosną ceny węgla w ostatnim czasie. Dodatkowo rośnie zapotrzebowanie na węgiel i tym samym trzeba wypatrywać naprawdę dobrych promocji by kupić węgiel dobrej jakości i za rozsądną cenę. Trzeba jednak podkreślić, że wcale nie jesteśmy zależni od węgla. W składach materiałów opałowych możemy znaleźć również całe mnóstwo innych ciekawych materiałów, które mogą się świetnie spisać w naszym domu.

Ogrzewanie przy użyciu ekogroszku

ekogroszek kopalnia wesołaWęgiel od lat kojarzony jest z ogrzewaniem. Jest to jednak paliwo kopalne, które w zastraszającym tempie się kurczy. W związku z tym warto pomyśleć o tym by przerzucić się na inne materiały opałowe. Zapewne pomyśleli Państwo od razu od tym by inwestować w drewno opałowe. Otóż jest to dobry i skuteczny materiał opałowy ale do naszej dyspozycji są również inne materiały, które mogą okazać się znacznie tańsze. Przykładem jednego z nich jest ekogroszek kopalnia Wesoła jest zaś uznawana za jednego z najlepszych producentów tego materiału opałowego. Ekogroszek jest materiałem, który na pierwszy rzut oka wygląda jak bardzo drobny węgiel. Zwróćmy jednak uwagę na to, że ekogroszek nie bez powodu ma w swojej nazwie przedrostek „eko”. Jest on ściśle związany z tym, że podczas produkcji ekogroszku węgiel pozbawiany jest siarki. Dzięki temu ten materiał opałowy jest znacznie mniej szkodliwy dla otaczającego nas środowiska. Ekogroszek i generalnie drobny węgiel był niegdyś uznawany za produkt, który nie spisuje się dobrze. Chodziło o to, że początkowo próbowano spalać go w klasycznych kotłach w jakich na co dzień spala się drewno czy węgiel. Od kiedy zaczęto produkować kotły zasypowe to okazało się, że na ekogroszek zdecydowanie warto zwrócić uwagę. W szczególności chodzi o to, że materiał ten jest tani i zarazem kaloryczny. Często kaloryczność ekogroszku sięga nawet do takiego poziomu jaki przypisywany jest do węgla najlepszej jakości.

Ceny ekogroszku zdecydowanie zachęcają do tego by inwestować w takie materiały opałowe. Nawet w czasie zimy ekogroszek może kosztować połowę tego ile kosztuje węgiel. Jeśli jednak posiadają Państwo sporą kotłownię z miejscem, w którym można magazynować nieco materiału opałowego to warto pomyśleć o zakupie ekogroszku na długo przed sezonem grzewczym. Zawsze jest tak, że największe promocje na materiały opałowe są wówczas gdy to sezon grzewczy się kończy. Na wiosnę można więc zakupić ekogroszek naprawdę bardzo tanio.