Wygoda dzięki kubeczkom menstruacyjnym

W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowie fizyczne stało się bardzo popularne. Ludzie starają się w różny sposób dbać o swoje ciało. Jedni stosują zabiegi kosmetyczne, inni odwiedzają kosmetyczkę lub fryzjera, jeszcze inni zdrowo się odżywiają. Zwracamy uwagę na to, co kładziemy na talerzu, czytamy etykiety produktów, które kupujemy, staramy się unikać chemii w żywności i kosmetykach. Staramy się żyć bardziej eko.

Kubeczek menstruacyjny – wygodny sposób na trudne dni

wygodne menstruacyjne kubeczkiJednym z takich zdrowych rozwiązań są kubeczki menstruacyjne. Jest to produkt wysokiej jakości, bardzo praktyczny i ekonomiczny. Wygodne menstruacyjne kubeczki są produktem, który warto rozważyć przy zakupie. Mimo tego, ze wydaje się być czymś nietypowym i trudnym w użytkowaniu. Tak naprawdę jest to produkt, który łatwo i szybko się użytkuje. W sposób skuteczny zbiera wydzielinę menstruacyjną oraz krew. Wykonany jest ze miękkiego silikonu, kształtem przypomina mały kieliszek. Wprowadzając go do pochwy w czasie miesiączki zabezpiecza kobietę przed przeciekaniem. Wymienia się go raz na 4 – 12 godzin. Wszystko zależne jest od intensywności krwawienia. Opróżniając kubeczek należy wylać jego zawartość do toalety, następnie umyć pod bieżącą wodą. Czasem może to stanowić pewien problem, gdy jesteśmy w toalecie publicznej. Wtedy trzeba sobie jakoś radzić, na przykład można wybrać toaletę dla osób niepełnosprawnych lub rodzinną. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny stosując wygodne menstruacyjne kubeczki. Ważne, by po skończonej miesiączce wygotować go we wrzącej wodzie przez parę minut. Kubeczki menstruacyjne mają różne rozmiary, należy dobrać odpowiedni do swoich potrzeb. Producenci twierdzą, ze kubeczek łatwo dopasuje się do kształtu pochwy, dzięki czemu szanse na przeciekanie są bardzo małe. Jeżeli zależy nam na dbaniu o środowisko naturalne to taki kubeczek jest idealną alternatywą dla podpasek oraz tamponów. Jest wielokrotnego użytku, dlatego nie zaśmieca środowiska tak jak stosowane powszechnie środki. Coraz częściej dochodzą nas słuchy o substancjach chemicznych, jakimi nasączone są tradycyjne tampony i podpaski. Jeśli nie zdecydujemy się na te wykonane z ekologicznych materiałów, istnieje ryzyko, że możemy narazić się na ich szkodliwe działanie. I tu kolejna przewaga kubeczka menstruacyjnego – jest całkowicie ekologiczny, niczym nie nasączamy.

Dobrze, że coraz więcej osób dba o zdrowie i środowisko naturalne. Dbając o przyrodę, która nas otacza, możemy spowolnić proces degradacji środowiska. Szanując swoje zdrowie, mamy szansę na aktywne życie bez chorób. Dobrze, że stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami.