Wytrzymałe torebki na zakupy

Już od jakiegoś czasu staram się ograniczyć w domu zużycie plastiku. Po pierwsze jest to kwestia ekologii, a po drugie za plastikowe torebki w sklepie trzeba jednak trochę zapłacić. W związku z tym postanowiłem, że przerzucę się na używanie wielorazowych torebek, które są wytrzymałe, a do tego łatwo je utrzymać w czystości. Wiadomo, że taka torebka potrzebuję czyszczenia, ponieważ na przykład coś się rozleje, a wyrzucać i kupować nowe jest bez sensu. 

Ekologiczna torba bawełniana

torebki bawełnianeObecnie na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju rozwiązań, które mają zastąpić torby plastikowe. Często są to torby papierowe lub wykonane z materiału. Ja stwierdziłem, że najlepsze na zakupy będą torebki bawełniane. W końcu są one bardzo poręczne oraz dość pakowne. Do tego są w różnych rozmiarach. Mam nawet takie dwie w domu, ponieważ dostałem je przy okazji jakiejś promocji. Są one całkowicie bawełniane i mają nadrukowane logo, ale naprawdę świetnie się spisują podczas zakupów. Ich zaletą jest to, że nawet jak się ubrudzą to można je wsadzić do pralki i na następny dzień mamy świeżutką, nową torbę na zakupy. Do tego są bardzo wytrzymałe co jest bardzo ważne. Już kiedyś zdarzyło mi się, że zbierałem ziemniaki po ulicy, ponieważ torebka puściła. Nie chciałbym ponownie tego przeżywać. Zresztą torebki bawełniane są bardzo poręczne. Szczególnie lubię te z długimi uszami, ponieważ mogę je sobie zarzuć na ramię i wtedy mam wolne ręce podczas robienia zakupów na ryneczku. Zresztą wtedy też inaczej rozkłada się ciężar i mogę nosić nawet większe zakupy nie odczuwając za bardzo ich wagi. Zamówiłem sobie w internecie trzy takie dodatkowe torby bawełniane. Razem z tymi, które już posiadam będę miał pięć i myślę, że spokojnie to mi wystarczy. Jestem singlem, więc rzadko kiedy zdarza mi się robić takie duże zakupy, które wymagałyby użycia wszystkich pięciu, dość pakowanych toreb. Myślę, że te które zamówiłem będą mi dość długo służyć, ponieważ są one wytrzymałe i raczej się nie zużywają za szybko. Przynajmniej w moim przypadki, kiedy większe zakupy robię raz na tydzień lub nawet rzadziej. 

Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Dzięki torbom bawełnianym nie mam bałaganu z tymi plastikowymi torebkami. Jak je dostawałem to często miałem problem gdzie je schować, a nie chciałem ich tak bez sensu wyrzucać właśnie ze względu na ekologię. Z torebkami bawełnianymi nie mam takiego problemu. Mam ich pięć, które są ładnie złożone w szufladzie w przedpokoju. Nie zajmują dużo miejsca, a zawsze są pod ręką.