Zabieg doczepiania włosów europejskich

Zagęszczanie i przedłużanie włosów to zabiegi, które są często wybierane przez osoby, które narzekają na cienkie włosy. W ciągu kilka godzin można stworzyć swoją wymarzoną fryzurę. W sklepach można znaleźć służące w tym celu włosy naturalne lub sztuczne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju naszych włosów. Efekt zabiegu powinien być dokładny i precyzyjny, aby nie było widać różnicy pomiędzy własnymi włosami a doczepionymi.

Zasady pielęgnacji włosów europejskich 

unikatowe włosy europejskieDostępne pasma włosów występują w różnej gamie kolorystycznej. Do doczepienia włosów najczęściej używana jest keratyna. Zabieg polega na połączeniu cienkiego pasma własnych włosów z cienkim doczepom zakończonym keratyną. Do tego służy specjalna zgrzewarka. Możemy stworzyć indywidualną fryzurę, wybrać dowolną długość pasma. Zabiegi z wykorzystaniem wysokiej temperatury najlepiej stosować u osób mających zdrowe włosy. U posiadaczek cienkich i delikatnych włosów lepiej wybierać pasma włosów, które posiadają klips. Jest to bezinwazyjna metoda na uzyskanie dłuższych i gęstszych włosów. Wśród naturalnych włosów mamy do wyboru unikatowe włosy europejskie, które można łatwo podać stylizacji. Doczepiane włosy cieszą się dużą popularnością ze względu na korzystną cenę i wysoką jakość. Włosy ścinane są w jednym kierunku, przez co nadmiernie się nie plątają. Naturalne włosy doczepiane są miękkie w dotyku. Są one poddane procesowi odgrzybiania. Dla zapewnienia trwałości przedłużenia włosów najlepiej odczekać po aplikacji co najmniej 48 h, aby po raz pierwszy umyć włosy. Po zabiegu doczepiania włosów najlepiej jest je myć 2- 3 razy w tygodniu. Po umyciu nie jest wskazane wycieranie włosów za pomocą tradycyjnego ręcznika, do osuszenia włosów należy użyć ręcznika papierowego. W przeciwieństwie do włosów naturalnych doczepiane pasma włosów nie są naturalnie odżywiane. Wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Preparaty pielęgnacyjne chronią je przed matowieniem i szorstkością. Nie należy stosować szamponów zawierających w składzie acetylen i alkohol, ponieważ mają one wpływ na szorstkość włosów.

Stosowane w szamponach silikony mogą natomiast wpłynąć na rozpuszczenie się łączeń pasm włosów. Środki pielęgnacyjne do włosów powinny mieć właściwości nawilżające oraz regenerujące. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki do włosów farbowanych i zniszczonych. Na końcówki warto stosować olejki nawilżające, dzięki czemu włosy będą gładkie i błyszczące. Na przedłużanych włosach można przeprowadzać zabiegi farbowania.