Zalety depilacji woskiem

Kobiety, które chcą zapewnić sobie gładką skórę, często zastanawiają się, jaki rodzaj depilacji okaże się najlepszy. Niektóre z nich golą się codziennie, inne korzystają z różnorodnych zabiegów. Ważne jest, by rodzaj depilacji dostosować do rodzaju swojej skóry, gdyż wówczas będzie ona najbezpieczniejsza. Panie, które chcą usunąć zbędne owłosienie w zaciszu domowym często decydują się na używanie depilatora, którym wyrywa włosy z cebulką, dzięki czemu odrastają one dużo wolniej.

Gładka skóra dzięki profesjonalnej depilacji woskiem

trwała depilacja woskiem na terenie BydgoszczyTen rodzaj depilacji jest jednak bolesny, co sprawia, że panie często odwiedzają gabinet kosmetyczny, by zdecydować się na inną metodę. Bardzo popularna jest trwała depilacja woskiem Na terenie Bydgoszczy można skorzystać z takiej usługi w wielu dobrych salonach kosmetycznych. Metoda ta jest bardzo szybka oraz skuteczna, usuwa zbędne owłosienie z nóg, pach i okolic bikini. Mechaniczne wyrywanie włosków przy użyciu płynnego wosku naturalnego jest doskonałym sposobem na to, by zapewnić sobie gładką skórę przez okres do 5 tygodni. Zabieg ten wymaga podgrzania wosku do odpowiedniej temperatury, by uzyskać jego półpłynną postać. Następnie nakłada się go na skórę zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną włoski. Metoda ta ma tą zaletę, iż usuwa nie tylko włosy, ale także cebulki, dzięki czemu owłosienie z czasem staje się rzadsze. Świetnie sprawdza się w przypadku różnych części ciała, usuwa także wąsik nad górną wargą. Na zabieg ten decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Panowie najczęściej usuwają zbędne owłosienie z pleców, klatki piersiowej oraz pach. Ciepły wosk rozprowadza się za pomocą szpatułki na wybranym miejscu, następnie przykłada się pasek materiału i czeka aż zastygnie. Kosmetyczka napina skórę, a następnie odrywa materiał szybkim zdecydowanym ruchem, dzięki czemu skutecznie usuwa włosy. Depilację tą można wykonać w gabinecie kosmetycznym, odpowiednio dobrany, podgrzany i właściwie nałożony wosk sprawia, że można umiejętnie pozbyć się włosów.

Metoda ta wymaga sporego doświadczenia, by nie spowodować bolesnego uszkodzenia naskórka i podrażnienia. Zabieg ten jest niewskazany w przypadku osób, które mają rozszerzone naczynia włosowate, żylaki lub zapalenie żył kończyn dolnych. Nie powinno się go wykonywać także w przypadku, kiedy pojawiają się ropne stany zapalne skóry, a także zapalenie mieszków włosowych. Z metody tej zrezygnować muszą także osoby z alergią na wosk. Właściwie wykonana depilacja woskiem skutecznie usuwa owłosienie, sprawia, że skóra pozbawiona jest włosów przez długi czas. Osłabia włosy, sprawia że są one zdecydowanie rzadsze, cieńsze i delikatniejsze.