Zalety włóczki naturalnej i syntetycznej

Obecnie ponownie coraz większą popularnością cieszą się robótki ręczne. Co ważniejsze, przeżywają one ponowny wzrost zainteresowania, niezależnie od grypy wiekowej czy też płci. Przed rozpoczęciem swoje przygody z szydełkowaniem bardzo ważne jest, aby wiedzieć czym kierować się przy wyborze włóczki.

Gdzie kupić dobrej jakości włóczkę?

miękkie włóczki - sklep onlineWłóczka większości osobom kojarzy się z wełną i z uczuciem drapania, stad też wiele osób rezygnowało z noszenia wełnianych swetrów czy czapek. Jak się jednak okazuje nie każda włóczka jest stworzona z wełny i nie każda włóczka musi drapać. Jeżeli chodzi o miękkie włóczki – sklep online jest tym miejscem, gdzie kupimy je bez problemu. Jeżeli chcemy kupić włóczkę, która nie będzie drapać i będzie miłą w dotyku, warto zakupić włóczki syntetyczne. Taki włóczki z wyglądu są łudząco podobne do włóczek pochodzenia naturalnego, ale są pozbawione ich wad. Przede wszystkim takie włóczki są dostępne w bardziej jaskrawych, zróżnicowanych kolorach. Poza tym, ze względu na inną strukturę włóczki z włókna sztucznego, nie drapie ona nieprzyjemnie skóry. Ostatnia zaleta tego typu włóczki jest taka, że wyroby z niej powstałe mogą nosić nawet alergicy, gdyż nie powodują one uczuleń. Włóczki syntetyczne nie maja jednak kilku właściwości, które są cenione we włóczkach naturalnych. Przede wszystkim nie zapewnią takiego uczucia miękkości, ani też funkcji grzewczej. Co więcej, nieprzyjemne drapanie włóczki nie występuje w każdym jej rodzaju – wszystko zależy bowiem od tego, od jakiego zwierzęcia została pozyskana wełna, z której wyprodukowano daną włóczkę. Decydując się na przykład na naturalną wełnę alpaki, nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemne uczucie drapania. Włóczki naturalne maja tą przewagę nad tymi syntetycznymi, że zapewniają bardzo dobrą funkcje grzewcza a jednocześnie, dzięki temu, że doskonale przepuszczają powietrze, nie powodują problemów z nadmierną potliwości. Dodatkowo są znacznie bardziej trwałe, niż wyroby różnego typu stworzone z włóczek syntetycznych. Niezależnie jednak, który rodzaj włóczki wybierzemy, należy go dostosować do naszych potrzeb i oczekiwań. Jeżeli zaś chcemy stworzyć z włóczki sweter czy czapkę, warto upewnić się, że osoba której chcemy go podarować nie jest uczulona na wełnę – w takim wypadku warto wybrać włóczkę syntetyczna.

Obecnie na rynku jest ogromna liczba różnego rodzaju włóczek. Co ważne, nie każdy rodzaj włóczki jest stworzony z naturalnej wełny. Z tego tez względu warto się poważnie zastanowić nad wyborem odpowiedniej dla nas włóczki.