Zastosowanie paneli akustycznych

Z roku na rok w naszym kraju produkuje się coraz więcej paneli akustycznych, a produkty te są sprzedawane zarówno na lokalnych rynkach, jak i poza granicami Polski. Okładziny, które pomagają w skróceniu czasu pogłosu, a przy tym redukują dudnienia oraz wygłuszają pomieszczenia, wyrównując w nich ciśnienie, sprawdzają się bardzo dobrze w różnych warunkach i są kupowane zarówno przez osoby prywatne, jak i duże firmy reprezentujące wiele branży. Nie zawsze takimi produktami są zatem zainteresowani jedynie profesjonalni muzycy.

Gdzie warto zamontować panele akustyczne?

nowoczesne panele akustyczne dekoracyjneWielu osobom montaż paneli akustycznych kojarzy się przede wszystkim z pracą muzyków. Takie produkty rzeczywiście znajdują się zawsze na ścianach i sufitach studiów nagraniowych oraz sali tanecznych, weselnych, czy widowiskowych. Coraz częściej sięgają po nie także inne osoby. Szczególnie te, którym zależy na pracy w ciszy. Panele pochłaniające dźwięki znajdują zatem zastosowanie w takich miejscach jak np. biura oraz call center. Istotne jest także redukowania hałasu w dużych halach produkcyjnych, aby osoby w nich zatrudniane nie musiały borykać się z przykrymi problemami zdrowotnymi takimi jak np. zaburzenia słuchu, czy migreny. Zdarza się także coraz częściej, że po wyciszające okleiny piankowe lub wykonane z płyt MDF sięgają osoby, które tworzą w swoich domach salony filmowe. Osobiście cenię sobie najbardziej nowoczesne panele akustyczne dekoracyjne. Takie produkty są zazwyczaj hybrydami, powstają w wyniku połączenia pianki akustycznej o odpowiedniej gęstości i strukturze z frontową płytą stworzoną z drewna lub sklejki. Takie towary nie tylko wyglądają pięknie, ale także mają cechy dyfuzorów, redukują zbędne szumy, polepszając jakość dźwięku w szczególności w zakresie jego średnich oraz wysokich częstotliwości. Dodatkowym atutem artystycznych paneli akustycznych jest fakt, że lekkie, a przez to niezwykle proste w montażu. Sama zawieszam je na ścianach, korzystając z taśmy rzepowej, którą pokrywam klejem. Już po kilku minutach okładzina znajduje się na wybranej powierzchni i nie trzeba jej w żaden sposób dociskać.

Nowoczesne dekoracyjne panele akustyczne sprawdzają się idealnie w wielu różnych typach pomieszczań. Posiadają bogate wzornictwo oraz różnorodną kolorystykę, co sprawia, że każdy klient znajdzie wymarzony dla siebie model. Można je umieszczać jeden obok drugiego lub w rozproszeniu, a i tak będą wyglądały atrakcyjnie oraz spełniały swoje podstawowe zadanie, jakim jest pochłanianie zbędnych dźwięków i poprawa akustyki pomieszczenia.