Zautomatyzowany system parkingowy

 

Stara infrastruktura hali sportowej została całkowicie zmodernizowana po remoncie, choć dokładaliśmy wszelkich starań, by nie tylko odrestaurować obiekt, ale również zainstalować w nim najnowsze i najlepsze udogodnienia. Jednym z punktów, który często pojawiał się podczas omawiania wyposażenia, była kwestia parkingu. Dotychczasowe miejsce parkingowe było całkowicie otwarte, i często zdarzało się iż miejsca zajmowały osoby niepowołane, nie uczestniczące w pokazach i eventach.

Nowoczesny automatyczny system parkingowy

Parkingi automatyczneBy zapewnić naszym gościom, ale również i pracownikom nie tylko większą wygodę ale również bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się na dodanie nowoczesnego, zautomatyzowanego systemu parkingowego do wyposażenia obiektu. Tego typu parkingi automatyczne były coraz częściej widywane na wielu nowoczesnych obiektach, nie tylko sportowych ale również i użytkowych, bardzo ułatwiając gościom nie tylko znalezienie miejsca, ale również i bezpieczne pozostawienie samochodu bez obawy o jego uszkodzenie czy utratę. System był całkowicie zautomatyzowany, umożliwiając wjazd na teren parkingu tylko osobom posiadającym ważny bilet na event lub kartę dostępu. Strzały świetlne, umieszczone na nawierzchni parkingu kierowały samochód w kierunku najbliższego wolnego miejsca, a wszelkie niezajęte miejsca parkingowe, podobnie jak ich wolna ilość, były wyświetlane na wygodnie umieszczonych monitorach. Same miejsca i sekcje parkingu były bardzo wygodnie oznakowane podświetlanymi znakami, dzięki czemu znalezienie samochodu na dużej przestrzeni parkingu było bardzo wygodne. System ten pozwalał również na zastrzeżenie dowolnej ilości konkretnych miejsc, jak również oznakowanie sekcji parkingu jako zajętej. Było to przydatne podczas eventów wymagających zarezerwowania dużej ilości miejsc dla wykonawców i ekip eventowych, aczkolwiek pozwalało także na wcześniejszą możliwość rezerwacji konkretnego miejsca. Oświetlenie również było kontrolowane przez owy system, i było na ogół o wiele jaśniejsze niż niezbyt komfortowe systemy oświetlenia na wielu parkingach.

W razie potrzeby, mogło być ono automatycznie wyłączane na miejscach wolnych, do czasu ich zajęcia. Całość systemu kontrolowana była w całości komputerowo, bez konieczności ciągłego dozoru operatora, pozwalając na zwolnienie pracowników w celu przydzielenia ich do innych, mniej nużących zadań. System ten był bardzo nowoczesny, więc najlepszą metodą była instalacja podczas wszelkiego rodzaju remontów, choć w razie potrzeby, mógł być założony nawet bez większej ingerencji w strukturę obiektu.