Zawodnicy ujeżdżeniowi chcą idealnych fraków

Stroje jeździeckie są ważne dla każdego zawodnika, bez względu na uprawianą dyscyplinę związaną z końmi. W przeciągu wielu lat wiele się zmieniało w strojach koniarzy, co roku jakiś inny element lub kolor jest modny, a coś jest już passe. Na zawodach skokowych w każdym sezonie mamy różne rodzaje sprzętu czy ubrań, kolory marynarek są zależne od przynależności do klubu jeździeckiego, czy upodobań. Nawet bryczesy przestały być określane w zasadach. W ujeżdżeniu jest jednak zgoła inaczej. Jest to dyscyplina ściśle trzymająca się tradycji. Nadal wymagane są białe bryczesy, rękawiczki czy czapraki oraz frak jeździecki.

Wygodny frak częścią ubioru ujeżdżeniowca

wygodny frak jeździeckiPodczas gdy bryczesy muszą być dobrze dopasowane i zazwyczaj są w każdym wypadku takie same, to wybór fraków jeździeckich przysparza ujeżdżeniowcom niemało frajdy. Musi być, co prawda, w określonym kolorze, czyli eleganckim czarnym lub granatowym, jednak dodatki w postaci lamówek lub koralików mogą zostać dobrane dowolnie. Niejednokrotnie wygodny frak jeździecki jest szyty na zamówienie, szczególnie kobiety dość często decydują się na tą opcję ze względu na możliwość personalizacji naszego ubioru. Niebagatelny jest wybór materiału, z którego będzie nasza marynarka, ponieważ powinna zapewniać swobodę ruchu, a jednocześnie prezentować się dobrze w świetle słońca. Każda niteczka, każda wszyta pierdółka nadają frakom pięknego, a zarazem niepowtarzalnego wyglądu. Każda kobieta przecież chce się poczuć się wyjątkowa, nawet pośród wielu, pozornie identycznie wyglądających, zawodniczek, dlatego coraz więcej firm decyduje się dodać do swojej oferty tworzenie ubioru wykonywane zgodnie z zamówieniem klientów, a szczególnie klientek, co to daje nam możliwość ogromnego wyboru producenta naszego idealnego stroju na zawody jeździeckie w dyscyplinie ujeżdżenia.

Pingwiny, bo tak ze względu na ich ubiór są nazywani jeźdźcy ujeżdżeniowi, trzymają się dawno ustalonych zasad. Wielu skoczków twierdzi, że są oni „sztywni”, bo nie zmieniają się na przestrzeni lat. Konie niezmienne są pięknie zbudowane, zaplecione, wypucowane. W czarnym skórzanym sprzęcie z białym czaprakiem. A sami zawodnicy ubrani w białe bryczesy i koszule, z plastronem lub krawatem na szyi. A poły czarnych lub granatowych fraków niesamowicie powiewają w galopie. Ich marynarki są idealnie skrojone, dobrze dopasowane i ładnie błyszczące. Można ewentualnie personalizować je w dyskretny sposób. Ogląda się ich bardzo dobrze, gdyż ich taniec z koniem jest w perfekcyjny sposób zgrany.