Zimą dogrzewam pokoje grzejnikami konwektorowymi

Całkiem niedawno wprowadziliśmy się do nowego domu. Budowano go dla Nas przez ostatnie dwa lata. I tuż przed zimą mogliśmy się wprowadzić. W domu mamy ogrzewanie gazowe. Piec centralny zasilany jest gazem z wielkiego zbiornika umieszczonego w tyłach ogrodu. Co do umieszczenia zbiornika są specjalne wymogi prawne. Całym ogrzewaniem sterujemy za pomocą specjalnego programatora. Wystarczy ustawić temperaturę, jaka ma być w pomieszczeniach. W bardzo mroźne dni korzystam z dodatkowych grzejników zasilanych energią elektryczną.

Kupiłem polecany grzejnik konwektorowy

polecane grzejniki konwektorowePo pierwszej mroźnej nocy tej zimy stwierdziłem, że niewielkich rozmiarów grzejniki do pieca centralnego są chyba trochę zbyt mało wydajne. Chociaż projektant instalacji dokładnie wyliczył moc grzejnika konieczną do ogrzania konkretnych pomieszczeń. Być może nie brał pod uwagę tego, że mamy wyjątkowo mroźną zimę. Przy minus trzydziestu stopniach zrobiło się w nocy naprawdę zimno. Nawet nie czekałem na drugą tak mroźną noc. Pojechałem do sklepu i kupiłem dwa polecane grzejniki konwektorowe. Najpierw kupiłem jeden w jednym sklepie, a potem w drugim kupiłem drugi grzejnik. Ten drugi grzejnik kupiłem w naprawdę sporych rozmiarach jak na grzejnik elektryczny. Grzejniki konwektorowe działają bardzo skutecznie. Wciągają od dołu powietrze i wypuszczają je ogrzane górną częścią grzejnika. W ten sposób bardzo szybko nagrzewają pomieszczenia, w których się je umieszcza. Ponadto dobrałem takie grzejniki, które podobno są bardzo oszczędne w zużyciu prądu. I już drugiej zimnej nocy w całym domu było naprawdę ciepło. Jeden grzejnik dałem do salonu, a drugim dogrzewałem poszczególne pomieszczenia według potrzeb. W pokoju naszego synka grzejnik chodził najdłużej, bo było tam naprawdę chłodno. Za chwilę zima się skończy, a ja mogę powiedzieć z całą pewnością, że grzejniki elektryczne to klasyka w ciepłownictwie. Taki grzejnik kojarzy mi się zawsze z niezapomnianymi farelkami z poprzedniej epoki politycznej. Zimą dogrzewało się nimi głównie łazienki przed kąpielą.

Nowoczesne grzejniki działają na zasadzie konwekcji, czyli wymiany chłodnego powietrza na ogrzane i gorące powietrze. W ten sposób pomieszczenia bardzo szybko się nagrzewają, bo do ogrzewania wykorzystuje się to samo powietrze. Zamienia się je na ciepłe z pomocą grzejnika. Na bardzo mroźne zimowe noce jest to rozwiązanie, które z całą pewnością można uznać za niezastąpione. A grzejniki można schować po zimie i wykorzystać ponownie w każdej kolejnej porze zimowej.