Złomowanie pojazdów zużytych

Kasacja pojazdu może odbyć się w okolicznościach, które nie pozwalają na dalsze, bezpieczne poruszanie się pojazdu po drogach. Sytuacją, w której konieczna jest kasacja pojazdu, może okazać się uszkodzenie karoserii na przykład wskutek wypadku drogowego, lub też z powodu zużycia się większości podzespołów odpowiadających za pracę pojazdu. Jeśli więc samochód nie jest w stanie samodzielnie odpalić silnika, oraz uruchomić wszystkich potrzebnych części do działania, warto rozważyć jego złomowanie.

Złomowanie i kasacja samochodów

auto złom busko zdrójW poprzednich latach zostało zezłomowanych setki egzemplarzy pojazdów, wskutek wysokiej ilości lat poruszania się po drogach, lub też ze względu na zużycie niektórych, bardzo istotnych części, które niegdyś napędzały samochód. Bardzo ważne jest zapewnienie naszym pojazdom odpowiedniej eksploatacji, która uchroniłaby najistotniejsze elementy, jednakże nie zawsze możemy pozwolić sobie na wymianę części, które uległy zużyciu. Powodem może być trudna sytuacja finansowa, oraz brak dostępnych części zamiennych na rynku sprzedaży. Auto złom Busko Zdrój, świadczy kompleksowe usługi w zakresie kasacji oraz złomowania pojazdu. Zarówno pojazdy osobowe, jak również dostawcze, podlegają złomowaniu. Cena za złomowanie pojazdu zależna jest od masy, a przed dokonaniem złomowania, pojazd zostaje ważony przez specjalne, profesjonalne wagi dla pojazdów. Niemniej jednak aby uzyskać większą kwotę z racji złomowania naszego samochodu, warto przed złomowaniem wyjąć części, które nadają się do dalszego użytku, oraz sprzedać je, na przykład za pomocą platformy internetowej. Wówczas uzyskamy większą kwotę za sprzedaż sprawnych części, oraz dodatkowo za złomowanie karoserii pojazdu. Jeśli więc samochód całkowicie stracił na wartości wskutek wypadku samochodowego, wówczas warto przemyśleć jego złomowanie w profesjonalnym zakładzie oferującym usługi kasacji oraz złomowania pojazdów w województwie świętokrzyskim.

Zespół pracowników dokona ustalenia masy pojazdu oraz wypłaty należnej kwoty, a następnie przetransportuje samochód w miejsce złomowania, gdzie przeprowadzane są dalsze czynności kasacji pojazdu. Po dokonaniu złomowania, oraz po otrzymaniu zaświadczenia o kasacji pojazdu, zostajemy zwolnieni z opłat ubezpieczenia OC, oraz z corocznych przeglądów pojazdu. Jest to rozwiązanie na które decyduje się większość właścicieli zużytych pojazdów, gdyż poszukiwanie potencjalnego kupca za nieco wyższą kwotę sprzedaży, może okazać się stratą czasu oraz nadmiernymi kosztami.