Znane biuro rachunkowe

Dla wielu przedsiębiorców wybór najlepszego księgowego nie jest prosty, ponieważ mogą korzystać przeważnie z dwóch, najpopularniejszych rozwiązań. Mało który właściciel firmy decyduje się na samodzielne prowadzenie swoich rachunków, gdyż wymaga to poświęcenia czasu, ale też konsekwencji, terminowości i dokładności, których brakuje niejednej osobie. Do tego dochodzi jeszcze specjalistyczna wiedza i doświadczenie.

Jak działają biura księgowe?

polecane biuro księgowe w gdańskuDla każdego biura potencjalnym klientem jest każda firma, ponieważ wszystkie potrzebują mieć prowadzoną księgowość. Musi ona być prowadzona zgodnie z ustawą o rachunkowości i poszczególnymi przepisami, aby móc właściwie rozliczyć firmę i nie narażać się na nieprzewidziane kontrole z Urzędu Skarbowego. Przeważnie duże firmy i spółki decydują się na zatrudnienie samodzielnej księgowej, którą zawsze mają na miejscu i może się zająć tylko ich sprawami rachunkowymi  kadrowymi. Jednak taki wybór niesie ze sobą spore koszty, ponieważ samodzielni księgowi zarabiają od trzech do nawet sześciu tysięcy złotych netto. Znacznie tańsza jest współpraca z biurem rachunkowym, ponieważ średnio wynosi jedną trzecią tej kwoty. Polecane biuro księgowe w Gdańsku jest bardzo popularne wśród małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ dla nich warunki cenowe są bardzo atrakcyjne. Małe działalności gospodarcze, które, które nie zatrudniają pracowników i generują miesięcznie do dziesięciu dokumentów księgowych mogą płacić abonament w wysokości nieprzekraczającej dwieście złotych, zatem jest to konkurencyjna cena. W przypadku większych firm, cena jest odpowiednio wyższa, ale zawsze będzie bardzie atrakcyjna niż wynagrodzenie dla samodzielnego księgowego. Biura rachunkowe przede wszystkim świadczą kompleksowe usługi, w których skład wchodzi księgowość, kadry, płace i coraz częściej także doradztwo podatkowe z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Przedsiębiorcy cenią sobie takie usługi, ponieważ w jednym miejscy mogą załatwić wszystkie finansowe i rachunkowe sprawy.

Na rynku działa nawet kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, które kierują swoją ofertę do jednoosobowych działalności gospodarczych oraz do spółek. Choć przeważnie znaczną część klientów stanowią małe i średnie działalności gospodarcze, to jednak nie brakuje niedużych spółek. Wysokość abonamenty zależy przede wszystkim od formy i wielkości firmy, ilości generowanych dokumentów księgowych i ewentualnej wielkości zatrudnienia. W przypadku spółek, najniższy abonament zaczyna się od około pięciuset złotych.